Štandard bytov

Byty budú dokončené v kvalitnom štandarde s použitím nadštandardných a vkusných výrobkov od renomovaných značiek.

V interiéri sa tak objavia esteticky nadčasové a zároveň trvácne materiály a zariaďovacie predmety od značiek Villeroy&Boch, Kludi, alebo Classen.

Virtuálna prehliadka bytu | bytyhriby.sk
Virtuálny výber
štandardu

Dlažba a obklady

Z dielne renomovaného výrobcu Villeroy & Boch pochádza produktová rada X-Plane, ktorá ponúka širokú kombinovateľnosť farebných možností.

Bonusom je exkluzívna spolupráca s dodávateľom Kúpeľne Ptáček, vďaka ktorej si svoju kúpeľňu a WC navrhnete na kľúč úplne podľa svojich predstáv.

Biela

Villeroy & Boch X-Plane
Povrchová úprava: Matt
Rozmer: 297 x 597 x 10 mm

Biela

Villeroy & Boch X-Plane
Povrchová úprava: Matt
Rozmer: 597 x 597 x 10 mm

Krémová

Villeroy & Boch X-Plane
Povrchová úprava: Matt
Rozmer: 297 x 597 x 10 mm

Krémová

Villeroy & Boch X-Plane
Povrchová úprava: Matt
Rozmer: 597 x 597 x 10 mm

Béžová-šedá

Villeroy & Boch X-Plane
Povrchová úprava: Matt
Rozmer: 297 x 597 x 10 mm

Béžová-šedá

Villeroy & Boch X-Plane
Povrchová úprava: Matt
Rozmer: 597 x 597 x 10 mm

Šedá

Villeroy & Boch X-Plane
Povrchová úprava: Matt
Rozmer: 297 x 597 x 10 mm

Šedá

Villeroy & Boch X-Plane
Povrchová úprava: Matt
Rozmer: 597 x 597 x 10 mm

Zariadenie kúpeľne a toalety

Z dielne výrobcu Villeroy & Boch pochádza aj sanita, ktorá zahŕňa dva veľkostné typy umývadiel, WC misy vybavené doskami s užitočným pomalým sklápaním a splachovacie platne. V štandarde sú zahrnuté aj vane značky KALDEWEI Eurowa, sprchové kúty Concept a celkový hygienický vzhľad priestorov doladia elegantné batérie KLUDI.

Umývadlo - Kúpelňa

600 x 470 mm / Villeroy & Boch Avento

Umývadlo - toaleta

360 x 220 mm / Villeroy & Boch Avento

Splachovacia platňa

253 x 145 mm / Villeroy & Boch

Toaleta a doska s pomalým sklápaním

370 x 530 mm / Villeroy & Boch Avento

Batéria umývadlová

KLUDI Pure&Solid

Batéria vaňová a sprchová hlavica

KLUDI Pure&Solid

Vaňa

1700 x 700 mm plech / KALDEWEI EUROWA

Sprchový kút

900 x 900 mm / Concept

Interiérové dvere

Celkový dojem a dizajn v bytovom dome dotvárajú aj ďalšie prvky štandardu, medzi ktoré patria interiérové dvere CENTURION Afro Premium. Každý klient má možnosť vybrať si z 3 farebných vyhotovení vo verzii plné alebo presklené pre každú miestnosť samostatne.

Bianco

Centurion Afro

trieda: Premium

Arctic

Centurion Afro

trieda: Premium

Amber

Centurion Afro

trieda: Premium

Podlaha v byte

Nášľapná vrstva v obytných miestnostiach a kuchyni bude realizovaná z 8 mm laminátových parkiet AC32 nemecnej značky Classen s možnosťou výberu z troch farebných variant. Súčasťou štandardu sú aj biele krycie lišty.

Dub

CLASSEN Adventure 4V
Springfield

Dub

CLASSEN Adventure 4V
Avola

Dub

CLASSEN Adventure 4V
Hamilton

Hmotné urbanistické
členenie objektu

Architektonický návrh bytového domu sa svojou architektúrou začleňuje do okolitej krajiny a vytvára podklad pre návrh ďalších objektov do novo-navrhovanej štvrte bytových domov. Architektonický dôraz je kladený na posun dvoch pravidelných hmôt, ktoré v konečnom prevedení vytvárajú dve samostatne fungujúce sekcie A a B.

Návrh je charakteristický príjemnou mierkou korešpondujúcou pre bytový dom s 8 nadzemnými podlažiami a 1 podzemným podlažím. Hlavný vstup do bytového domu je navrhnutý z chodníka zo severnej strany.

Konštrukčný systém stavby

01.   Nosný systém budovy

Založenie je navrhnuté na pilótach a základovej doske. Nosný systém objektu je tvorený kombináciou monolitického železobetónu v kombinácii s keramickým murivom. Obvodovú stenu hrúbky 400-450 mm tvorí železobetón hrúbky 200 mm a tepelná izolácia 200 mm (1.-4. nadzemné podlažie) a keramické tvárnice hrúbky 300 mm a tepelná izolácia o hrúbke 150 mm (5.-8. nadzemné podlažie).

02.   Vnútorné medzibytové priečky

Medzibytové steny spĺňajúce normu STN o vzduchovej nepriezvučnosti budú zhotovené na 1. – 4.NP zo železbetónu hrúbky 200mm a na 5.-8.NP budú zhotovené z akustického muriva o hrúbke 250mm.

03.   Vnútorné priečky

Vnútorné priečky budú zhotovené zo SDK dosiek a zvukovej izolácie v celkovej hrúbke 100-150 mm a spĺňajú normu STN.

04.   Svetlá výška v bytoch

Svetlá výška obytných miestností bude min. 2600 mm.

05.   Zatepľovací systém

Z hľadiska tepelno-izolačných vlastností obvodového plášťa bude použitý zatepľovací systém z minerálnej vlny o hrúbke 150 - 200 mm. Tepelná izolácia strechy je navrhnutá z EPS-S o celkovej hrúbke 270 – 510 mm.

Stavebné prvky

01.   Vstupné dvere do bytov

Bezpečnostné protipožiarne s požiarnou odolnosťou s rozmerami 900/2030 mm, viacbodové uzamykanie osadené do oceľovej zárubne.

02.   Interiérové dvere v byte

Súčasťou vybavenia sú bytové interiérové dvere s možnosťou výberu farebných prevedení z ponuky investora.

03.   Keramické dlažby a obklady

Finálne nášľapné vrstvy sú súčasťou vybavenia bytov (kúpeľňa, WC, balkón a terasa).

04.   Laminátové podlahy

V obytných miestnostiach je betónový poter s finálnou povrchovou úpravou. Finálnu povrchovú úpravu v obytných miestnostiach tvorí laminátová podlaha AC4, 8mm, s možnosťou výberu farebného prevedenia z ponuky investora.

05.   Zariaďovacie predmety a rozvody sietí

Súčasťou vybavenia sú zariaďovacie predmety. Prívod studenej a teplej vody a kanalizácie je realizovaný pripojovacím potrubím zo spoločnej stupačky privedený do priestoru kúpeľne, WC a kuchyne konkrétneho bytu. Ukončený bude podružným meraním v konkrétnom byte. Individuálne meranie spotreby vody meračmi umiestnenými v byte v inštalačných šachtách. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú vyvedené zásuvky 230 V a prívod 400 V pre pripojenie kuchynských elektrospotrebičov.

06.   Okenné konštrukcie

Výplne otvorov - plastový 6-komorový profil. Zasklenie: tepelno-izolačné trojsklo.

07.   Povrchové úpravy vnútorných stien a stropov

Stena za WC bude obložená keramickým obkladom do výšky 1200 mm a v kúpeľni do výšky min. 2100 mm. Miesta kde sa neuvažuje s obkladom budú 2x vymaľované hygienickou bielou maľbou. Ostatné obytné miestnosti bytu a stropy sú omietnuté sadrovou omietkou + 2x hygienická biela maľba.

08.   Balkóny a terasy

Nášľapná vrstva balkónov je riešená mrazuvzdornou protišmykovou dlažbou. Balkónové zábradlie z kovovej konštrukcie so sklenou výplňou. Na terasách je osadená terasová dlažba na terčoch.

09.   Vykurovací systém

Dodávka tepla a TÚV je do objektu zabezpečená prostredníctvom stanice tepla (OST) pripojenej na teplovodný rozvod CZT Ružomberok s.r.o. Vykurovací systém v bytoch bude zabezpečovať podlahové kúrenie. Regulácia teploty bude riešená programovateľným termostatom umiestneným v byte.

10.   Silnoprúdové inštalácie

Jednotlivé byty budú napájané z elektromerových rozvádzačov pomocou káblov, ktoré budú vedené cez stupačku. Elektrické rozvody v byte budú zhotovené káblami v podlahe a pod omietkou. Súčasťou silnoprúdových rozvodov je aj elektroinštalácia spoločných priestorov, osvetlenie parkoviska, VZT zariadení, zásuvkových a svetelných okruhov. Súčasťou štandardu sú aj predprípravy (káblový žľab) pre budúce súkromné elektronabíjacie stanice v podzemnom parkovisku bytového domu. Na terasy je privedená elektrická zásuvka.

11.   Slaboprúdové rozvody

V jednotlivých bytoch v obývacej izbe bude optická zásuvka. Komunikáciu medzi bytom a vstupnými vchodovými dverami bude umožňovať smart vrátnik, ktorý bude umiestnený v priestore bytu.

12.   Parkovanie

Celkovo je navrhnutých 86 vnútorných parkovacích miest nachádzajúcich sa v bytovom dome na 1.PP, 1.NP a 2.NP. V exteriéri je navrhnutých 13 parkovacích miest. Parkovacie miesta budú v súkromnom vlastníctve daného majiteľa.

13.   Vzduchotechnika a rekuperácia

Odvetranie priestorov kúpeľní a WC je zabezpečené odsávacími nástennými ventilátormi do vzduchotechnického potrubia. Byty na 8.NP sú vybavené lokálnymi rekuperačnými jednotkami.

14.   Zdravotechnika

Bytové jadro a WC je kompletne zariadené, čo zahŕňa dlažby, obklady, sanitu: vaňa, umývadlo, WC, umývadlo vo WC a vodovodné batérie. Vybrať si môžete zo zadefinovaných farebných a produktových štandardov investora, prípadne individuálny výber v partnerskom kúpeľňovom štúdiu po predošlej dohode s investorom.

15.   Spoločné priestory na bytových podlažiach

Podlaha na chodbách a schodiskách v prevedení finálnej povrchovej úpravy (protišmyková dlažba). Na stenách bude omietka a biela maľba. Na stropoch budú umiestnené svietidlá a núdzové osvetlenie. Na schodisku osadené zábradlie.

16.   Výťahy

Výťahy s nosnosťou 1125 kg (15 osôb) o rozmere kabíny 1200 mm šírka x 2100 mm hĺbka x 2139 mm výška.

17.   Vstup

Hliníkové vstupné dvere s izolačným trojsklom. Poštové schránky a video vrátnik pre byty budú umiestnené pri vstupe do objektu.

KONTAKTUJTE NÁS

Zaujal vás projekt Hríby v Ružomberku?

Kontaktujte nás, radi Vám ho predstavíme bližšie.

Predajca investora

Predajné miesto

Martinčeka 2
LIVE Center
031 01 Liptovský Mikuláš